منو کاربری

آدرس کارخانه : اصفهان- شاهین شهر -بلوار امام خمینی - خیابان سعدی شمالی-خیابان صبا ١

تلفن : 452455695-031

یکی دیگر از مجموعه های تولیدی وابسته به  شرکت عمران و مسکن اصفهان واحد تولیدی نمای GFRC (پارس‌نما تک آیریک سابق) می باشد که  در زمینه طراحی، ساخت و اجرای پروژه‌های نماسازی، مبلمان شهری و دکوراسیون داخلی با استفاده از فناوریGFRC، در داخل و خارج از ایران فعالیت می‌نماید.

 

Plasco 2

 

امروزه پیشرفت­های جدید در تکنولوژی و دانش فنی، ساخت مصالح شکل­پذیر و با­دوام با طرح­هایی که زمانی دست نیافتنی به نظر می­رسیدند و همچنین کاربرد وسیع  آن در طراحی و اجرای نمای ساختمان­ها مورد توجه ویژه معماران و صنعت ساختمان قرارگرفته است ، در این راستا مجموعه تولیدی نمای GFRC (پارس نما تک  آیریک ) از مورخه  01/03/1400 به  زیرمجموعه های تولیدی  شرکت عمران و مسکن اصفهان ملحق گردیده  و در کنار دو مجموعه دیگر  تولیدی محصولات بتنی و آسفالت به منظور  تحقق اهداف و استراتژی‏های شرکت  از جمله صنعتی سازی با تمرکز بر ارتقاء تکنولوژی های ساخت ، اقدام به تولید قطعات کامپوزیتی نمای GFRC و GFRG اعم از طراحی، پیاده ‏سازی نماهای نوین و مدرن بیرونی و تزئینات داخلی در صنعت ساختمان نموده است . امید است با پیوستن بتن پلیمری با الیاف شیشه ای هماهنگ با محیط زیست و به دور  از ایجاد آسیب به منابع  ملی  در قالب بخشی از تکمیل زنجیره تامین فرایند تولید ساختمان با کاربری های متفاوت و رویکرد آینده پژوهی ، نیاز مملکت در بکارگیری فناوریهای نوین وایجاد رویکردهای تازه مهندسی ، افزایش سرعت و آمیختگی زیبایی وهنر ایرانی با متد ساخت و استحصال نمایی گرم با انرژی مثبت برای بیننده وبهره بردار را به عنوان یکی از گزینه ها در راهبرد تصمیم گیری مدیریت وارد و عملیاتی نموده باشیم.

معرفی (GRC)

بتن مسلح شده با الیاف شیشه (Glass Fiber Reinforced Concrete) با نام اختصاری GRC و یا  GFRC  نوعی مصالح کامپوزیت بر پایه بتن می­باشد که از ترکیب سیمان، ریزدانه­های سنگی، آب، الیاف شیشه­ای ضد قلیا و سایر مواد افزودنی مورد نیاز ساخته می­شود. انتقال نیرو در این مصالح از طریق انتقال تنش­های برشی بین الیاف رخ می­دهد. هر قطعه  GRCاز یک پوسته اصلی به ضخامت حداقل 18 تا 20 میلی متر تشکیل می­شود که با استفاده از قاب فولادی، به عنوان نما به سازه ساختمان متصل می­شود. خواص مکانیکی GRC تولید شده به عوامل متعددی از جمله طرح اختلاط، روش ساخت، نوع و میزان الیاف به کار رفته، طول الیاف و نوع مواد افزودنی بستگی دارد.

Capture2

 

الیاف شیشه AR

میزان مصرفی الیاف شیشه مقاوم در برابر خوردگی (AR) در محصولات تولیدی بتن مسلح به الیاف شیشه (GRC) حدود  2 الی 5 درصد می­باشد که حین فرایند تولید در کارخانه به روش اسپری یا پیش اختلاط ملات GRC به آن اضافه می­شود. وجود الیاف در بتن الیافی GRC ضمن افزایش مقاومت فشاری و کششی، یکی از عوامل بسیار مهم در دوام آن و رفع ترک­های معمول بتن می­باشد، از جمله مزیت­های GRC می­باشند.

مزایای استفاده ( GRC )

 - تنوع در طرح و اندازه دلخواه طراحان

- سرعت بالای نصب و افزایش سرعت اجرای پروژه

- مقاوم در برابر هر نوع شرایط آب و هوایی به ویژه در مناطق مرطوب

- مقاومت در برابر زلزله و آتش سوزی

- ضد گرد و غبار

GRC دوست­دار محیط زیست

استفاده از مصالح GRC موجب کاهش مصرف بتن و فولاد در اسکلت­بندی موجب و در نتیجه سبک­تر شدن سازه می­شود. همچنین در ساخت GRC از مصالح طبیعی همچون چوب، خاک و غیره استفاده نمی­گردد. این نوع نما گرد و غبار و گاز سمی در محل پروژه ایجاد نکرده و از این رو هیچ­گونه ضرری برای ساکنین ندارد.  

   از دیگر فوائد استفاده از GFRC در ارتباط با حفظ محیط زیست می­توان به موارد ذیل اشاره کرد:

- کاهش برداشت مواد اولیه از طبیعت

- مواد و مصالح بازگشت­پذیر به طبیعت

- صرفه جویی در مصرف سوخت جهت حمل و نقل در مقایسه با مواد سنگین­تر

- عایق بندی مناسب

- سبک سازی سازه

تولید و اجرای نمای GRC ساختمان پلاسکو با مساحت 7000 مترمربع یکی از پروژه های در دست اجرای این مجموعه می باشد

 

پلاسکو2

دعوت به نظرسنجی

کاربر گرامی در صورت تمایل با مراجعه به بخش نظر سنجی و تکمیل فرم ها ما را در تعیین سطح رضایت مشتریان و متقاضیان خدمات خود، یاری بفرمایید.

بی‌تردید نتایج ارزشمند این نظرسنجی می‌تواند در ارتقای سطح کیفی خدمات شرکت عمران مسکن اصفهان و تامین رضایت بیش از پیش مشتریان بسیار موثر و کارساز باشد.

شرکت در نظر سنجی


امیدواریم با ارایه خدماتی شایسته بتوانیم همواره رضایت شما مشتریان عزیز را به دست آوریم.